Araç Kaplama Nasıl Yapılır

Araç kaplama özellikle birkaç yıldır oldukça moda ve revaçta bir şey. Genel olarak arabanın orijinalliğinin bozulmamasının bir kalite kriteri olduğu günümüz şartlarında arabaları orijinal boyasını bozacak şekilde boyamadan kaplama yaparak kendi istediğimiz şekilde ve renkte kullanabilme imkânımız var.

 Araç Kaplama Nasıl Yapılır?

 Araç kaplama genel olarak sadece düz renk olarak tercih edilen bir tür. Bu kaplamanın yapılması da bir o kadar basit lakin tecrübeli kişiler tarafından yapılmaması felakete yol açabilir. Yapım aşaması genel olarak özel ve çok esnek bir madde olan kaplama folyosu ile gerçekleştirilir.

 Bu madde o kadar esnek ve sağlamdır ki kopması veya yırtılması neredeyse imkansızdır. Bunun yanı sıra aracın kıvrımlı bölgelerine folyonun ulaşabilmesi için ısı tabancası ile folyo ısıtılarak şekil verilir.

 Araç Kaplamanın Maliyeti

 Araç kaplama genel olarak pahalı bir işlem olarak göze çarpar lakin bazı kalite standartlarından taviz vererek bu maliyeti aşağı düşürme imkânınız vardır. Bu durum genel olarak folyo kalitesi ince işçilik gibi önemli konulara dayanan kalite standartlarıdır. Bu konulara dikkat etmek en mantıklı hamlelerden biri olacaktır.

 Zevke Araç Kaplama

 Genel olarak her zevkten insan için bir araç kaplama modeli vardır bunun yanı sıra bu modellerin satıldıktan sonra yeni sahibi açısında da kolaylıkla sökülerek kendi zevkine göre dizayn edilebilmesi de mutluluk verici ayrı bir detaydır. Araç kaplama son yıllarda boyaya nazaran çok daha fazla tercih edilen bir yöntemdir.