Mimari Cam Filmi

Mevcut camların görünümünü, performansını ve işlevini artırmak amacı ile çeşitli yöntemlerle imal edilen ve işlemler gören güçlü polyester laminat tabakalara cam filmi denir. Bu malzemenin bir tarafında dış etkenler tarafından çizilmelere karşı dayanıklı kaplama bulunmaktadır. Mimari cam filmi malzemesinin diğer tarafında ise cam yüzeye düzgün bir şekilde yapışmasını sağlayan yapıştırıcı bir katman tabaka bulunmaktadır.

 Mimari Cam Filmi Neden Kullanılır?

 Günümüzde en sık olarak kullanılan mimari cam filmi güneşten gelen ısı ve ışığı kontrol altına almak için kullanılan bir malzemedir. Bu amaçla kullanılan mimari cam filmleri güneş enerjisinden gelen yoğun ışığın kullanılan ev ya da iş yerine girişini kontrol etmektedir. Ayrıca camların yalıtım performansını genel olarak artırıp çeşitli dekoratif seçeneklerde sunmaktadırlar.

 Mimari cam filmleri genellikle ev, işyerleri, ofislerde tercih edilmekle beraber daha yaygın olarak yaz aylarında tercih edilir. Yaz aylarında tercih edilmesinin sebebi ise camın kullanıldığı ortamın sıcaktan ve ışıktan korunmasını sağlamaktır.

 Mimari Cam Filmi Kullanım Avantajları Nelerdir?

 Mimari cam filmlerinin kullanıldığı ev ya da işyerlerine birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar; evlerde ya da işyerlerinde kullanılan cam filmleri sayesinde güneş enerjisi kontrol edilmiş olur ve ısı girişi azalır. Ayrıca UV ışınlarının vücuda ve gözlere olan zararını en aza indirmesini sağlamaktadır. Mimari cam filmleri sayesinde yalıtım performansı artar ve yıl boyunca ısınma maliyetinde azalma sağlayarak mimari cam filmi avantaj gösterir.