Araç Koruma Hizmetleri

Günümüzde otomobil kullanıcıları araçlarının estetik görünümüne çok önem vermektedir. Aracın estetik güzelliği için sadece yıkama yapmak yeterli olmamaktadır. Aracın dış etmenlerden korunmasına yönelik bir çok araç koruma yöntemi bulunmaktadır. Bunların başında boya koruma gelmektedir.

 Günlük kullanımlarda kuş pisliği, güneş ışınları, toz ve diğer atıklar gibi otomobilin boyasına zarar veren dış etmenler ile karşılaşılmaktadır. Küçük çaplı çizilmelere karşı pasta cila uygulaması yapılsa da günümüz şartlarında yeterli olmamaktadır. Bu nedenle araç sahipleri araç koruma yöntemi olarak boya koruma uygulamasına yönelmektedir. Günümüzde boya koruma yöntemi ile pasta cilanın geçici etkisi kalıcı hale getirilmektedir.

 Boya Koruma Uygulaması Nasıl Yapılır?

 Boya koruma uygulaması tek bir işlem gibi düşünülse de aslında içinde bir çok uygulamayı barındıran bir yöntemdir. Otomobil yüzeyine uygulanacak solüsyonların belirli kurallara göre uygulanması gerekmektedir.

Boya koruma işlemine başlamadan önce araç yüzeyi iyice yıkanıp temizlenmelidir.

Yıkanıp temizlenen yüzeyde kalmış gözle görülemeyen partiküllerin temizliği için kille temizleme işlemi uygulanmalıdır.

Çizik ve leke gibi katmanların tamamen ortadan kaldırılması gerekmektedir. Polisaj makinesi ile pasta cila uzman kişi tarafından uygulanmalıdır.

Pasta cila işlemi sonrasında oluşan dairesel izleri gidermek için bir dizi işlem uygulanmalıdır.

Cila uygulamasından önce aracın plastik aksanı bant vb. madde ile kapatılarak kullanılan solüsyonların zararlarından korunmalıdır.

Boya koruma işlemi tamamlandıktan sonra güneş görmeyen bir ortamda belli bir süre bekletilmelidir. Doğru ve başarılı araç koruma hizmetini alanında uzman ve profesyonel firmalardan almak gerekmektedir.