Motor Kaplama Nedir?

Renk ve görüntüsünden sıkılmış olduğunuzda faydalanacağınız bir sistem olarak karşımıza çıkan araç kaplama kaporta üzerinde boya yapmadan folyo yardımı ile sacın kaplanması işlemidir. Çok eski zamanlarda özellikle de ticari araçlarda kullanılan folyo kaplama satışta değeri düşmemesi için tercih edilirdi. Günümüzde ise pek çok araç sahibi estetik açıdan önemli gördüğünden motor kaplama işlemini gerçekleştirmek için başvuru yapmaktadır.

 Motor Kaplamalarda Hangi Uygulamalar Yapılır?

 Estetik görünümde bir devrim olarak karşımıza çıkan kaplama folyo uygulamaları geniş ürün çeşitliliğine sahiptir. Yapılan işlemlere bakacak olursak;

 . Pürüzlü yüzeylerde kolaylıkla uygulanabilmektedir

 . Rapid Air Teknolojisi sayesinde hava kabarcığı bırakmaz

 . Harf ya da sembol uygulamalarına özel folyo çeşitleri bulunur

 . Gündüz görülebilme özelliğini artırıcı uygulamalar yapılabilir

 . Bölgesel uygulanabildiği gibi belirli bir bölgeye de uygulanabilme özelliğine sahip farklı desende folyo çeşitliliği mevcuttur

 . Koruma amacıyla hassas bölgelere rahatlıkla uygulama sağlanabilir

 Farklı desen ve uygulamalarla motor kaplama sayesinde eski görünümünden kurtularak yeni görünümüne kavuşabilirsiniz. Özel renk üretimine sahip olan kaplama uygulamalarını kendi zevkinize uygun olarak tercih edebilme olanağına sahip bulunmaktasınız.

 Motor Kaplama Kalitesi Var Mı?

 Motor sahiplerinin anlamayacağı türden de olsa folyo kaliteleri arasında tabiî ki fark vardır. Güvenilir ve deneyimli bir firma ile çalışmakta yarar vardır. Size uygulaması yapılacak folyo yerine başka folyo takılması mümkündür. Bu nedenle işleme başlamadan önce kaliteye önem veren bir firma araştırmakta yarar vardır.